Hizmet Şartları

Hizmet Şartları

TAŞIMACIM NAKLİYAT LOJİSTİK ARACILIK HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ
HİZMET ŞARTLARI

Taşımacım Nakliyat Lojistik Aracılık Hizmetleri Limited Şirketi (“Taşımacım”) ait https://www.tasimacim.com/ internet sitesi (“Site”), içerisinde çeşitli taşımacılık hizmetleri bulunmaktadır. Bu Siteye erişim sağlayarak ya da bu Sitedeki bilgileri kullanarak, bu şart ve koşulları (“Kullanım Şartları”) kabul etmiş oluyorsunuz ve Taşımacım’ a bağlı, iştirakleri ve çalışanları aleyhinde bu internet sitesinin kullanımından ya da bu sitede bulunan herhangi bir materyal, bilgi, görüş ya da tavsiyeden kaynaklanabilecek herhangi bir iddiadan feragat etmiş oluyorsunuz.

Taşımacım, herhangi bir zamanda önceden bildirimde bulunmaksızın bu şart ve koşullar ve/veya bu internet sitesinde atıfta bulunulan ürünler ve hizmetler üzerinde değişiklik yapabilir, iyileştirebilir ve/veya bunları değiştirebilir. Bu değişiklikler Sitede yayınlandığı andan itibaren geçerlilik kazanmış sayılır. Siteyi kullanmaya devam etmeniz, üzerinde değişiklik yapılan Kullanım Şartlarını kabul ettiğiniz anlamına gelir. Lütfen Siteye erişmeden ve Siteyi kullanmadan önce Kullanım Şartlarını dikkatle okuyun. Siteye erişerek ya da Siteyi kullanarak, aşağıda belirtilen Kullanım Şartlarını okuduğunuzu, anladığınızı ve kabul ettiğinizi beyan edersiniz ve bu işlemler Kullanım Şartlarını imzalayarak onaylamanız yerine geçer. Kullanım Şartlarına tabi olmak istemiyorsanız Siteye erişmeyiniz.

Bilgi Gizliliği

Taşımacım, kullanıcılarının gizliliğine saygı gösterir ve Sitede bildirilen kişisel bilgilerle ilgili olarak kullanıcıların haklarıyla sorumluluklarını açıklayan Gizlilik Politikasını belirlemiştir. Gizlilik politikası için https://www.tasimacim.com/gizlilik-politikasi/ adresini ziyaret ediniz.

Sitenin Kullanımı

Siteyi istediğiniz şekilde gözden geçirebilir ve siteden materyal indirebilirsiniz. İndirilen tüm materyaller sadece ticari olmayan kişisel kullanımınız için sağlanmaktadır. Siteden alınan bilgiler ile ilgili olarak kısmen ya da tamamen ek ya da değişiklik yapmamayı, bunları değiştirmemeyi ya da ek yapmamayı kabul etmiş oluyorsunuz.

Taşımacım’ın yazılı izni olmadan, hiçbir materyal genel kullanım amacıyla ya da ticari amaçlarla dağıtılamaz, değiştirilemez, iletilemez, yeniden kullanılamaz, yeniden gönderilemez. Siteden indirilen materyallerde bulunan tüm telif ve diğer mülkiyet hakları korunmalıdır. Sitenin tüm içeriği, aksi belirtilmedikçe, Taşımacım ‘ın ve/veya Taşımacım tedarikçilerinin ya da bağlı kuruluşlarının eseridir ve bu içerik Taşımacım ‘ın yazılı izni olmadan ya da burada belirtilen kural ve şartlar dışında kullanılamaz.

Sitede yer alan kişi ya da yer resimleri Taşımacım’ ın mülkiyetinde olup, sadece Taşımacım tarafından izin alınmak suretiyle kullanılmaktadır. Bu resimlerin tarafınızdan kullanımı kesinlikle yasaklanmıştır. Resimlerin izinsiz kullanılması başta telif hakkı, marka, gizlilik ve/veya reklam faaliyetlerini düzenleyen yasalar olmak üzere ilgili yasaların ihlali olarak nitelendirilir.

Erişim Sınırlamaları

Taşımacım tarafından aksi açıkça belirtilmedikçe, Taşımacım bilgisayar sisteminin diğer bölümlerine ya da sistemdeki diğer bilgilere herhangi bir amaçla erişmek ya da erişim girişiminde bulunmak kesinlikle yasaktır. Sitedeki web sayfalarını veya içeriği taramak, izlemek, “veri madenciliği” yapmak ya da

kopyalamak için robot, örümcek ve diğer otomatik ya da manuel işlem veya aygıtları kullanmayacağınızı kabul edersiniz. Bir başka site kullanıcısına hangi nedenle olursa olsun spam (istenmeyen e-posta) gönderemezsiniz. Sitenin düzgün çalışmasına müdahale etmek ya da müdahale girişiminde bulunmak üzere hiçbir aygıt, yazılım ya da yöntem kullanmamayı, Taşımacım altyapısına aşırı ağır yüklemeler getirecek bir işlem yapmamayı kabul edersiniz. Taşımacım’ ın yazılı izni olmadan Taşımacım ticari markasını, logosunu, ticari ismini ya da aralarında resimlerin, çerçevelerin, içeriğin veya Sitedeki sayfaların sayfa düzeni/tasarımları dahil, diğer Taşımacım mülkiyetindeki materyalleri içine alacak çerçevelendirme teknikleri kullanamazsınız.

Bilgilerin Güncelliği

Taşımacım, en son gözden geçirme tarihi itibariyle doğru ve güncel bilgileri sunmak için makul sınırlar içinde çaba göstermesine karşın, Taşımacım bilgilerin doğruluğu ya da tamam olması konusunda herhangi bir garanti vermemekte ya da bir taahhüt ve beyanda bulunmamaktadır.

Yükümlülükler

Siteye yönelik kullanımınızdan doğan riskler size aittir. Bu internet sitesindeki bilgiler Taşımacım ve ürünleri ve hizmetleri hakkında bilgi sunmak amacıyla iyi niyetle hazırlanmış olmasına karşın, Taşımacım, bağlı şirketleri, iştirakleri ya da çalışanları, Sitenin tasarlanması, hazırlanması veya bu işin teslim edilmesine katkıda bulunan taraflar hiçbir sınırlama olmadan bu internet sitesine erişim ya da bu internet sitesinin kullanımından ya da erişememeniz veya kullanamamanızdan kaynaklanan ya da bu internet sitesinde bulunan herhangi bir materyal, bilgi, özellik ya da tavsiyenin kullanımından doğan doğrudan, dolaylı, özel, bu kullanımın doğal sonucu olan ya da tesadüfi zararlardan hiçbir durumda sorumlu tutulamaz. Taşımacım Sitenin ya da bu Siteyi yapan sunucuların virüslerden ya da diğer zararlı öğelerden arî olduğu garanti etmemektedir. Yukarıdaki hususlarla sınırlı olmadan Sitedeki tüm içerik ister açıkça ister dolaylı belirtilmiş olsun; tatmin edici düzeyde bir kaliteye sahip olma, belirli bir amaca uygun olma ya da herhangi bir ihlal güvencesi dâhil, fakat bunlarla sınırlı olmamak üzere, hiçbir garanti veya taahhüt vermeden “Olduğu gibi” sunulmaktadır.

Tazminat

Taşımacım’ı, görevlilerini, yöneticilerini, çalışanlarını, aracı kuruluşlarını, tedarikçilerini ve üçüncü taraf ortaklarını, sizin Kullanım Şartlarını ihmal etmenizden veya sizin ya da diğer kişilerin hesabınızı kullanarak siteye erişiminden kaynaklanan ya da hesabınızla ilgili her türlü etkinliğe bağlı olarak (ihmalden ya da yanlış uygulamalardan kaynaklanan zararlar dâhil) ortaya çıkan tüm kayıpları, harcamaları, zararları ve maliyetleri (avukatlık ücretleri dâhil) tazmin etmeyi ve sağlamayı kabul edersiniz.

Gizlilik

Siteye ya da Site sahibine gönderdiğiniz her türlü ileti ya da materyalin gizli ve mülkiyete tabi olmadığı kabul edilecektir. Hiçbir sınırlama olmaksızın, Siteye iletilen gizli ve mülkiyete tabi olmayan materyaller; tavsiyeleri, düşünceleri ve yorumları içermektedir. Taşımacım, ticari ya da başka şekilde hangi nedenlerle olursa olsun, Siteye gönderilen her türlü ileti ya da materyali, bunların sağlayıcısına herhangi bir tazminat ödemeksizin sınırsız kullanım hakkına sahip olacaktır.

Ticari Markalar

Aksi belirtilmedikçe, hiçbir sınırlama olmadan, tüm metinler, görüntüler, makaleler, fotoğraflar, çizimler ve diğer grafik materyalleri, isimler, logolar, markalar ve hizmet markaları (“Ticari markalar”) da dahil olmak üzere bu internet sitesinde gösterilen her türlü materyal Taşımacım’ a ve/veya bir bağlı şirketinin, iştirakinin ya da lisansörün mülkiyeti altındadır ve telif hakkı, marka ve diğer endüstriyel mülkiyet yasaları tarafından korunmaktadır. Bu materyalleri ya da bunların herhangi bir bölümünü çoğaltmanız, yeniden iletmeniz, dağıtmanız, yayınlamanız, satmanız, yayımlamanız yasaktır. Ancak, kişisel bilgi amaçlı ve ticari olmayan kullanımınız için Sitedeki materyalleri yükleyebilirsiniz ve çıktı alabilirsiniz; ya da Sitedeki materyalleri, diğer bireylere, bu materyalin sahibi ve kaynağının Taşımacım olduğunu belirterek ve ilgili üçüncü tarafı bu materyallere uygulanan şart ve koşullar ve bunlara Taşımacım gerektiği hakkında bilgilendirerek herhangi bir ticari amaç gütmeden kişisel kullanım amacıyla göndermek için kopyalayabilirsiniz.

Sitede bulunan fikri mülkiyetin herhangi diğer bir kullanımı Taşımacım’ın iznine tabidir. Aksi açıkça burada belirtilmedikçe, burada yazılı hiçbir şey, Taşımacım’ın ya da herhangi bir üçüncü tarafın herhangi bir patent, marka, telif hakkı ya da herhangi bir diğer mülkiyet hakkı çerçevesinde herhangi bir lisans ya da hakkın ima yolu ile devri ya da icazet ya da herhangi lisans ya da hak sağlamamaktadır. Bu Sitede belirtilen hususlar, Taşımacım’ ın ya da Ticari marka sahibinin açık yazılı izni olmadan, ima yoluyla ya da fiili olarak gerçek ve tüzel kişilerin Ticari markaların ruhsat veya hak sahibi olmasına izin verildiği anlamına gelecek şekilde yorumlanamaz. Kullanım Şartlarında belirtilen durumların dışına çıkarak, Sitedeki ticari markaları ve bunlara ait içeriği kötü amaçlı olarak kullanılması kesinlikle yasaktır. Taşımacım’ ın Siteye ve içeriğine ait fikri mülkiyet haklarını, cezai yaptırımlara başvurmak da dahil olmak üzere, yasaların izin verdiği her türlü yola başvurarak koruyacağını hatırlatırız. Ancak Sitede Basın Odası bağlantısı altında yer alan Ticari markaların, basında Taşımacım ile ilgili yer alacak haber niteliği taşıyan her türlü işitsel ve görsel materyal, basın mensupları tarafından kullanımı bu madde kapsamı dışında olup, Taşımacım bu kullanıma izin vermektedir.

Fikri Mülkiyet

Taşımacım size Sitedeki metinler, grafikler, işitsel öğeler, tasarımlar, resimler, tablolar ile diğer içeriğe (“Taşımacım İçeriği”) sadece kendi kişisel kullanımız için ticari olmayan amaçlarla erişmeniz ve görüntülemeniz için izin vermektedir. Taşımacım bu izni istediği zaman ve istediği nedenle veya hiçbir neden göstermeden, önceden uyararak veya uyarmadan tek taraflı olarak geri alabilir. Site içeriği, yani Sitedeki yazılımlar ile diğer eserler ve bunların röprodüksiyonları (“Eserler”), kısmen veya bir bütün halinde Taşımacım ve/veya tedarikçilerinin telif hakkı kapsamındaki eserler olup, dünya çapında telif hakkı yasaları ve Türkiye’nin taraf olduğu anlaşmalar ile korunmaktadır. Taşımacım, yukarıda belirtildiği üzere Site içeriğine erişim ve içeriği görüntüleme konusunda verilen sınırlı iznin yanı sıra, size Eserler için başka bir ayrıcalık ya da hak tanımamaktadır. Basın mensupları tarafından haber niteliği taşımayan işitsel ve görsel materyaller de dahil olmak üzere, Taşımacım’ın yazılı izni olmadan Eserlerin; röprodüksiyon, değişim, dağıtım, iletim, yeniden yayımlama, sergileme ya da gösterim amacıyla kullanılmasının kesinlikle yasak olduğunu kabul edersiniz.

Çevrimiçi Bağlantı

Taşımacım Sitedeki forumları, sohbetleri, mesajları, yayınları, mesaj panoları ve benzerini inceleyebilir veya kontrol edebilir, ancak Taşımacım ’ın bunu yapma yükümlülüğü yoktur ve Sitenin içeriğinden, Sitede yer alan bilgilerle ilgili hatalardan; karalama, iftira, hakaret içeren ifadelerden; eksik ve yanıltma amaçlı bilgilerden; müstehcen ve pornografik unsurlardan; dinsel inançlara saygısızlık eden ifadeler ve tehlikeli ya da yanlış bilgilerden dolayı Taşımacım hiçbir sorumluluk ve yükümlülük üstlenmez. Taşımacım Sitedeki tartışma forumlarında, sohbetlerde, yayınlarda, mesaj panolarında ve benzerinde yer alan bilgilerin doğruluğunun kontrol edilmesi yükümlülüğü altında da değildir.

İşletme Kuralları

Yasadışı içeriğe sahip, karalama amaçlı ve küçük düşürücü ifadelerle tehditler içeren, müstehcen, kışkırtıcı, pornografik olan veya dinsel inançlara saygısızlık edilen materyalleri; ayrıca yasaları ihlal ettiği, hukuki sorumluluklar taşıdığı veya yasaları başka bir şekilde ihlal ettiği düşünülen açıklamalar içeren veya bu tür davranışları teşvik eden materyalleri göndermeniz ya da yayınlamanız yasaktır. Aksi halde, Taşımacım, yetkili merciiler ile her türlü iş birliğine giderek veya ilgili yargı kararlarına uymak suretiyle, bu tür bilgi veya materyal gönderen kişilerin kimliğini ifşa edecektir.

İletişimin Denetlenmesi

Taşımacım Siteye gönderilen veya yüklenen iletim ve materyalleri inceleme ve (a) istismar edici, hakaret edici veya müstehcen; (b) aldatıcı, yanıltıcı ya da yanlış yönlendirici; (c) bir başkasının telif haklarını, ticari marka haklarını veya diğer mülkiyet haklarını ihlal eden; (d) hakaret edici, itiraz edilebilir veya Taşımacım için başka bir şekilde kabul edilemez olduğunu belirlediği materyalleri sadece kendi takdirine bağlı olarak engelleme veya kaldırma hakkına sahip olup, yapmak zorunda değildir.

İçeriğin Denetlenmesi

Taşımacım Sitedeki materyalleri istediği zaman değiştirme veya silme hakkını saklı tutar.

Desteklenmeyen Haller

Bu internet sitesi, Taşımacım’ın kontrolü altında olmayan diğer internet sitelerine bağlantılar ya da atıflar içerebilir. Taşımacım, bu ilgili internet sitelerinin ya da bağlantı verilen internet sitesindeki bağlantıların içeriğinden sorumlu değildir. Bu bağlantılar yalnızca kolaylık sağlamak için verilmektedir ve Sitede başka bir web sitesine bağlantı sağlanması veya ticari adı, ticari markası üreticisi ya da başka şekillerde bir ürüne atıfta bulunulması bağlantı verilen sayfanın içeriğinin Taşımacım tarafından onaylandığını göstermez. Bu Siteye bağlı olan diğer sitelere erişme riski size aittir ve hiçbir durumda Taşımacım sitede bağlantı verilen üçüncü taraf internet sitelerinin içerik ya da uygulamalarından sorumlu değildir. Bu internet sitesinin tamamının ya da bir bölümün kopyalanması yasaktır.

Bilgi ve Uyarı

Bu Sitedeki bilgilere dünya çapında erişilebilmektedir ancak, Sitede belirtilen tüm ürün ve hizmetler bütün coğrafi bölgeler veya yargı bölgelerinde herkesin kullanımına sunulmamıştır. Taşımacım, ürünlerimiz veya hizmetlerimizin kullanımını bazı kişiler, coğrafi bölgeler ya da yargı bölgeleri için sınırlayabilir ve/veya sağladığımız ürün sayısını ya da hizmet türlerini sınırlandırabilir. Sitede bulunan materyallerdeki ürünler ve hizmetler için yapılan teklifler yasaklandığı yerlerde geçersizdir.

Çeşitli Hükümler

Kullanım Şartları, Gizlilik Politikamız ve Taşımacım’ ın bir ürünü veya hizmetiyle ilgili olarak Taşımacım ile aranızda yapılan sözleşmeler, sizinle Taşımacım arasındaki sözleşmeyi oluşturmakta ve yazılı ya da sözlü diğer tüm sözleşmelerin, beyanların ve anlaşmaların yerine geçmektedir. Kullanım Şartları Taşımacım ‘ın yazılı izni olmadan değiştirilemez ve düzenlemez. Taşımacım, Kullanım Koşulları ve Gizlilik Politikasında sizi uyarmadan istediği zaman değişiklik yapabilir. Yapılan değişiklikler veya düzenlemelerden sonra Siteyi kullanmaya devam etmeniz halinde, Kullanım Şartlarını yeni haliyle onayladığınız ve kabul ettiğiniz anlamına geldiği için, değişiklik ve düzenleme yapılıp yapılmadığını görmek üzere Kullanım Şartlarını düzenli olarak incelemelisiniz. Kullanım Şartlarında belirtilen maddeler ve hükümlerin yürürlükteki veya yürürlüğe girecek olan yasalara göre yasadışı, geçersiz veya hükümsüz olduğu belirlenirse; yasadışı, geçersiz veya hükümsüz olduğu belirlenen maddeler ve hükümlerin geri kalan maddeler ya da hükümlerin geçerliliğini etkilemeden, bunlardan ayrı olarak değerlendirileceğini kabul edersiniz.

Kullanım Şartları ile Siteyi ve Sitede sağlanan ürünler ve hizmetleri kullanımınız diğer hukuki sistemlerle çelişkili olmasına bakılmaksızın Türk yasalarına tabidir. Kullanım Şartlarında yer alan başlıklarda sadece kullanım kolaylığı sağlamak hedeflenmiştir ve bu başlıklar Kullanım Şartlarının anlamının belirlenmesi veya yorumlanmasında kullanılmamalıdır.

Tabi Olduğu Hukuk ve Yargı Yeri

Mümkün olduğu takdirde, Taşımacım ortaya çıkabilecek tüm ihtilafları iyi niyetle ve müzakereler yoluyla halletmek için en iyi çabayı sarf edecektir. Bununla birlikte ortaya çıkan ihtilafın müzakereler yolu ile çözümünün mümkün olmadığı hallerde Siteden kaynaklanan tüm anlaşmazlıklar, Türk hukukuna tabidir, Türk hukuku uyarınca yorumlanacak ve yürütülecek, yargı yetkisine boyun eğmiş olduğunuz yetkili Türk mahkemelerine götürülecek ve bunlar tarafından çözüme kavuşturulacaktır.